travel, travel diaries

לונדון- 15 תמונות ראשונות

קרה לכם פעם שלאחר חופשה ממש טובה, עוד ברגע שנחתתם בארץ, כבר רציתם לחזור במהירות אל היעד ממנו הגעתם?

הדבר הזה קרה לי לראשונה עכשיו, כשחזרנו מלונדון הקסומה. במהלך השנים האחרונות יצא לי לבקר בלא מעט מקומות מדהימים, וכשחזרתי הביתה כמובן שרציתי לחזור ולבקר באותם המקומות, לחקור ולבלות שם עוד, אבל באף אחד מהמקרים ההם לא הרגשתי את מה שחוויתי לאחר שחזרתי מלונדון. אם הייתי צריכה לסכם את התחושה הזו במילה אחת הייתי קוראת לה ״החמצה״- כן אני יודעת שהחמצה זו מילה קצת קשה, כי אחרי הכל היינו שם ארבעה ימים, והספקנו לראות ולעשות פחות או יותר את כל מה שתיכננו ברשימה הארוכה והמורכבת שבנינו לטיול. אבל עדיין, מלכתחילה ויתרנו על לא מעט יעדים ומקומות שרצינו לראות, פשוט משום שהבנו שלא נצליח לדחוס אותם במסגרת ארבעת ימי הטיול שהקצינו לעצמנו. וגם אם היינו מספיקים את כל היעדים הנוספים הללו, היינו מגלים במהלך הטיול מקומות נוספים שכדאי לראות, דברים נוספים שצריך לחוות, או פשוט מקומות שהיינו רוצים לבלות בהם יותר זמן. כי מסתבר שכזאת היא לונדון- לא משנה כמה זמן אתה נמצא בה, אתה תמיד רוצה עוד. לראות עוד, לעשות עוד, לטייל עוד, לקנות עוד, לטעום עוד….אוחחחח כמה יש לטעום בעיר הנפלאה הזאת. ייתכן שלא תאמינו אבל אנחנו כבר מתכננים את הביקור הבא שלנו בלונדון, הפעם הוא יהיה עם איימי. ייתכן שהטיול המיוחל הזה זה יקרה רק בעוד כחצי שנה, כשמזג האויר יהיה נעים שוב, וכשהחורף יהיה כבר פחות או יותר מאחורינו.

ואחרי ההקדמה הארוכה הזאת, אתחיל מהתחלה-

כפי שלא מעט מכן ראיתן, בשבוע שעבר בילינו ארבעה ימים מושלמים בלונדון. (טוב אשקר אם אקרא להם מושלמים כי החיסרון היחיד בהם היה שהשארנו את איימי בבית והתגעגענו אליה יותר משאי פעם דמיינו שנתגעגע).

לונדון היא עיר שרציתי נורא לבקר בה כבר לא מעט שנים, יצא כי נחשפתי אליה רבות בשנים האחרונות בעיקר בזכות יוטיובריות לונדוניות בהן אני צופה, וכל הזמן נדהמתי ממגוון הפעילויות הרחב שיש לעיר הזאת להציע. בעלי היה פחות להוט לבקר בה, בעיקר כי יצא לו לשהות בה כמה ימים כשהיה ילד צעיר עם ההורים שלו, ומשום מה החוויה ההיא לא הייתה מוצלחת במיוחד…אין ספק שהחוויה הנוכחית הייתה לו סוג של תיקון והוא כעת מכור בדיוק כמוני. אז אחרי לא מעט שנים של פנטזיות על העיר, יצא לנו סוף סוף לבקר בה במסגרת חגיגות יום הנישואין החמישי שלנו. ידעתי מראש שביקור בלונדון מצריך לפחות שבוע, אבל לצערי היינו מוגבלים בזמן מאחר ובעלי לא רצה להחמיץ יותר מדיי ימי עבודה- אז סגרנו על ארבעה וחצי ימים שנפלו ברובם על ראש השנה.

לונדון הייתה טובה אלינו- וואו כמה שהייתה טובה אלינו, מזג האויר היה מעולה, פרט ליום הראשון שהיתה טיפה אפרורי וקריר- במהלך כל השהות שלנו שם ירד גשם רק פעם אחת, ובדיוק באותו זמן היינו במסע קניות באיזו חנות ספורט, כך שגם את הגשם האחד והיחיד הזה התמזל מזלנו שלא הרגשנו. בימים לאחר מכן היה נעים במיוחד, ובשני הימים האחרונים של הטיול הסתובבתי בכלל עם שמלות קלילות כשהשמש הנעימה של לונדון מחממת לי את העור, והאויר נקי נקי, נטול לחות מעיקה.

צברתי כל כך הרבה חוויות ותוכן שאחלוק איתכן בימים ואף בשבועות הקרובים- בין הפוסטים שיעלו כלולים יומני מסע עם פירוט הפעילויות שעשינו בכל אחד מהימים, תיעוד הקניות המטורפות (ממש אבל ממש מטורפות), המלצות על מסעדות מעולות, מקומות שאתם חייבים לראות בעת ביקורכם בעיר, צילומי אאוטפיטים  ועוד ועוד ועוד.

ולפני שכל החגיגה הזאת תתחיל, אפתח בטעימה קטנה עם 15 תמונות ראשונות מהטיול המדהים שלנו.

מקווה שהן ישאירו לכם טעם של עוד ומקווה שלונדון מחכה לי, כי אני לגמריי מחכה לפעם הבאה שאפגוש אותה.

נשיקות (:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...